Větroň
Větroň

Tichý, ničím nerušený zážitek - let větroněm

Větroň je bezmotorové letadlo, které startuje za pomoci tažného letounu z vyvýšeného terénu. Podle záznamů, se kluzáky snažili lidí zkonstruovat již ve Starověku. Jeden z nejvýznamnějších kroků učinil benediktinský mnich Eilmer, který uletěl kluzákem kolem 200 metrů. Tento významný krok se uskutečnil počátkem 11. století. Od této doby se výroba letadel značně posunula dopředu. Dnes mezi nejrozšířenější kluzáky patří sportovní větroně.

Pohled na vaše město či oblíbené místo z ptačí perspektivy je zcela jiný, než když na něj koukáte z kopce. Vidíte věci, které za normálních okolností nevidíte a ani si jich nevšimnete. V tomto zážitku na Vás čeká nejprve krátké seznámení se samotných letadlem, proškolení od zkušeného instruktora, který Vám ukáže letadlo a zodpoví případné dotazy. Poté nic nebrání usednutí do letadla. Jiné, motorové letadlo, Vás i s pilotem vytáhne do dostatečné výšky. Ve správné výšce pilot odpojí lano a na Vás čeká příjemný let, který není rušený burácením motoru, neboť tyto letadla ho nemají. Po letu se vrátíte zpátky na letiště, kde Vás celou dobu mohou sledovat Vaši kamarádi a známí. Z letadla budete vystupovat stále ještě se zatajeným dechem plní krásných pocitů.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
mrazení
53%
bezmocnost
46%
nadšení
78%
zábavnost
69%
vzrušení
67%
strach
35%
časově náročné
46%
náročné fyzicky
12%
pro dospělé
86%
pro děti
75%
pro páry
71%

Radek Kubát
zábavnost 76%
nadšení 74%
bezmocnost 50%
mrazení 50%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.